Grand Final Results

header_about

GRAND FINAL SYDNEY HARBOUR 31ST JULY – 1ST AUGUST

Final Results –

Place Team Name Angler 1 Angler 2 F1 W 1 F 2 W 2 Total Kg Big Bream
1 TackleWorld – Marks Point Mark Healey Adrian Neoh 5 3.71 5 3.69 7.40 1.51
  $10,000 + $200 Blueye EyeWear Voucher                
2 Gamakatsu/Samuri Reaction Rods Codie Stewart Shaun Stewart 5 2.81 5 2.89 5.70  
  $5,000 + $200 Blueye EyeWear Voucher                
3 Shimano/Evinrude Alan Loftus Ross Cannizzaro 5 3.63 5 2.02 5.65  
  $1,000 + Lowrance HDS 8 & HDS 5 Sounder + Structure Scan                
4 Marineware Dan Frost Mick Torok 5 3.22 4 2.27 5.49  
  Lowrance HDS 8 & HDS 5 Sounder + Structure Scan                
5 Manning River Marine Kris Hickson Craig Simmons 5 2.84 5 2.51 5.35  
  2 x Minn Kota RT55 AP Electric Motors                
6 Chasin Tails Matt Simonis Andy Parkinson 5 2.98 5 2.30 5.28  
  2 x Watersnake 54lb Electric Motors                
7 Honda Marine Steve Gill Mark Weber 2 2.13 5 2.74 4.87 1.19
  2 x Engel PB 90 Icebox                
8 Nitro Scaffolding Scott Bilton Ron Ashman 5 2.34 5 2.44 4.78  
  2 x Engel PB 60 Icebox                
9 Atomic Gamakatsu Graham Franklin Martin Richardson 5 2.93 2 1.33 4.26 1.02
  2 x Engel PB 60 Icebox                
10 Culburra Bait and Tackle Grant Kime Scott Lear 4 1.71 5 2.51 4.22  
  2 x Engel PB 60 Icebox                
11 Windsor Bait and Tackle 1 Aaron Horne Allen Cleary 5 2.95 2 0.77 3.72  
  Sponsor Prize Pack                
12 Compleat Angler Toronto/YoZuri Peter Macor Rod Riley 3 1.64 4 1.58 3.22  
  Sponsor Prize Pack                
13 Parramatta River Rats Wayne Robinson Peter Jarvis 4 2.46 1 0.50 2.96 1.08
  Sponsor Prize Pack                
14 Skeeter/Evinrude Shayne Gillet Kyle Prosper 2 0.86 2 1.01 1.87  
  Sponsor Prize Pack                
15 B & A Bricklaying Dave Currey Mark McGregor 4 1.80     1.80  
  Sponsor Prize Pack                
16 Team B.B.B.F John Timbrell Nick Lototzky 1 0.50 1 0.46 0.96  
  Sponsor Prize Pack