Round Four Results

header_about

Preliminary Results for Round Four –

Place Team Name Angler 1 Angler 2 Bag Weight Big Bream
1 Marineware Dan Frost Mick Torak 5 4.075 1.4
2 Shimano/Evinrude Alan Loftus Ross Cannizzaro 5 3.935  
3 Team B.B.B.F John Timbrell Nick Lototzky 5 3.850 1.055
4 TackleWorld – Canberra Justin Marchant Dane Muench 5 3.725  
5 Team Ranga Greg Stevens Darryn McColl 5 3.695  
6 Team Pflueger Mitch Birt Marc Husken 5 3.675  
7 Hobie Fishing Steve Fields Jim Barie 5 3.620  
8 Compleat Angler Toronto/YoZuri Peter Macor Rod Riley 5 3.595 1.095
9 Culburra Bait and Tackle Grant Kime Scott Lear 5 3.455  
10 Team Rusty Nails Shayne Gillet Kyle Prosper 5 3.425 1.12
11 Crust Gourmet Pizza Chris Seeto Josh Carpenter 5 3.33 1.3
12 Team Arkin Mark Crompton Glenn Ross 5 3.295  
13 Parramatta River Rats Wayne Robinson Peter Jarvis 5 3.250  
14 Honda Marine Steve Gill Mark Weber 5 3.205  
15 Bag Raiders Wal Balzan Tom Mclean 5 3.185  
16 Manning River Marine Kris Hickson Craig Simmons 5 3.175  
17 Chasin Tails Matt Simonis Andy Parkinson 5 3.160  
18 Five Islands Marine Peter Dent Scott Malafant 5 3.055  
19 Team Zero Michael Milburn Daniel Bray 5 3.030  
20 Team Emarlo Liam Carruthers Carl Ehlern 5 2.990  
21 Fishing Monthly Magazine Anthony Thorpe Rodney Thorpe 5 2.960  
22 Team Onagain Neil Kelly Wayne Sherriff 5 2.955  
23 MRB Communications Bill Boyton Tom Boyton 5 2.94  
24 Team BIG Darren Dowd Kevin Attard 5 2.905  
25 Riverstone Battery Warehouse Adam Sczepaniak Lisa Sczepaniak 5 2.890  
26 Atomic Gamakatsu Graham Franklin Martin Richardson 5 2.835  
27 B & A Bricklaying Dave Currey Mark McGregor 5 2.755  
28 Dr Pc Steve Pourniotis Bill Parasiris 4 2.740  
29 Team Nissan Dean Nash Richard Potter 5 2.725  
30 Duff Rods/Kustom Fishing Tools Nick Reay David Welfare 5 2.705  
30 Team Berkley Trent Fahey Russell Babekuhl 5 2.705  
32 Bream Tracker Mark Piegram Steve Nedeski 5 2.695  
33 Shimano/Hunts Marine Vicki Lear Karen Fontaine 5 2.610  
34 TackleWorld – Marks Point Mark Healy Adrian Neoh 5 2.585  
35 Team Salt & Pepper Steven Vumbaca Richard Booth 4 2.565  
36 Team Squidgy ChrisCleaver Bill Karayannis 5 2.535  
37 Aquatic C P/Samuri Reaction Rods Codie Stewart Mal Sheens 4 2.385  
38 Windsor Bait and Tackle 1 Aaron Horne Allen Cleary 4 2.370  
39 Browen Boyz Luke Cowan Ben Bray 5 2.330  
40 St Mary’s TackleWorld Trent Killmore Adam Newcombe 3 2.290  
41 Team Fishonn Gill Neziz Karen Berry 3 2.205 0.92
42 Culburra Bait and Tackle 2 Scott Sharpe Dean Hamilton 4 2.150  
43 Wollondilly Bass Club Glenn Hayter Tony Downie 3 2.02  
44 John R Turk Bill Messenger Jarrod Taylor 3 1.980  
45 Team Friction Glen Wilbow Brett Castelli 4 1.845  
46 Hi Tec Oils Michael Lagunza Anthony Tedesco 2 1.665  
47 Freddys Fishing World Jack Olmos Bernard Kong 3 1.58  
48 Team Dakau Rods Brad Biddleston Mick Smith 2 1.510 1.145
49 Team 5 Legals Mark Cutler Ross Corner 3 1.385  
50 Fish Outta Water/Lox Rods Simon Sczepaniak Sally Bacon 2 1.365  
51 Dave Tosland Building Jorg Van Husen Matt Taylor 2 1.25  
52 Team Twitch’n Ian Brown Richard Delaney 2 1.080  
53 Windsor Bait and Tackle 2 Ben Turbott Rod Hardiman 1 0.650  
54 Palm Fishing Lindon Thompson Harley Jenkins 1 0.585  
55 Team Fat Grubs Scott Brown Scott Kelly 1 0.480  
56 TacklePower/Neumann Petroleum John Balcomb Ben Godfrey