Round Four Results

Results from Round Four –

Pos Teams Angler 1 Angler 2 E F W Payout BB
1 Ima Lures Anthony Thorpe Rodney Thorpe   5 3.74 $2700 + Engel Prize Pack  
2 Bream On Beau Startin John Startin   5 3.59 $1900 + $480 Mako Eyewear Prize Pack  
3 Atomic/Unitika James Ison Ian Ison   5 3.38 $1500 + 2 x $150 Tacklepower Vouchers  
4 Drop Lizard Media Brian Everingham David Seaman   5 3.33 $600 + Lowrance HDS 5 Sounder & Structure Scan 1.36
5 Atomic Evinrude Graham Franklin Richard Potter Y 5 3.25 $500 + Lowrance HDS 5 Sounder & Structure Scan 1.38
6 Marineware Dan Frost Michael Torak Y 5 3.25 $300 + Engel MT45 Fridge Freezer  
7 Chasin Tails Adrian Soto Andy Parkinson Y 5 3.20 $150 + Coleman Tent + Engel Chairs  
8 Mako Eyewear Daniel Burgess Wayne Hawes   5 3.13 $125 + Coleman BBQ + Engel Cooler Bags  
8 Berkley 2 Michael Milburn Daniel Bray   5 3.13 $125 + 2 x $50 Windsor Bait & Tackle + Engel Chairs  
10 Asakura Lures Bruce Lindsay Phil Nix   5 3.05 $125 + Engel Prize Pack  
11 Damiki/Pontoon 21 Gregg Flett Wayne Reed   5 2.96    
12 Team Sebile Lures Tony Neal Shaun Egan   5 2.89    
12 Tackleworld Marks Point Mark Healey Adrian Neoh Y 5 2.89    
14 Lureandfly.com 2 Ian Seeto Bernard Kong   5 2.87    
15 Team Lance Matthew Braun Stuart Kelly   5 2.77    
16 Berkley Russell Babekuhl Trent Fahey   5 2.71    
17 Box Fish Restaurant Chris Deland Grant Manusu   5 2.69    
18 Hogs Breath Café John Timbrell Nick Lototzky   5 2.67    
19 Team Patriarch Peter Kerr Tim Staunton   5 2.61    
20 Compleat Angler/Koolabung/Yozuri Peter Macor Troy VanKampen Y 5 2.49    
20 Team Samaki Andy Hillyard Todd Simpson   5 2.49    
22 Dakau Rods Brad Biddleston Mick Smith   5 2.17    
23 Tackle Power/Quantum/Matilda Sean Pallent Ben Godfrey   5 2.15    
23 Aaron’s Guttering Aaron Horne Alan Cleary   5 2.15    
25 Team Pflueger 2 Dean Hammond Neil Foley Y 5 2.06    
26 TT Lures/Diawa Daniel Brown Kris Hickson   5 2.05    
27 Hobie Fishing Shayne Gillet Kyle Prosper Y 5 2.01    
28 More Dots Chris Russell Jason Russell   5 1.97    
29 Rotech Australia Warwick Cregan Eric Creagan Y 5 1.96    
29 Nitro Bricklaying Michael Butcher Geoff Hartin   5 1.96    
31 Nitro Scaffolding Ron Ashman Scott Kator   5 1.93    
32 Bream Tracker Steve Nedeski Mark Pigram   4 1.89    
33 Top Strike Jack Dihm Chris Reggers   5 1.88    
34 Gamakatsu/Samurai Reaction Rods Codie Stewart Bruce Stewart Y 5 1.86    
34 Team TT Darren Borg Tracey Mammen   4 1.86    
36 Windsor Bait & Tackle Ben Turbott Daniel Scott   4 1.83    
37 Edgewater/Shimano/Evinrude Chris Turner Graham Waters Y 5 1.66    
38 Sunline/Luckycraft Wayne Robinson Peter Jarvis Y 5 1.64    
39 Team Pflueger John Bell Marc Huisken Y 4 1.57    
40 Duffrods Peter Holt Simon McAlpin Y 4 1.43  
40 Secret Creek Lures James Smith Kieran Hill   4 1.43    
42 Mcphail Real Estate Scott Lear Vicki Lear   4 1.35    
43 Coolcene Air Conditioning Scott McNamara George McNamara   2 1.34    
44 Riverstone Battery Warehouse Adam Sczepaniak Lisa Sczepaniak   3 1.31    
45 F-Bags Brad Mills Reece Byrne   3 1.30    
46 Procraft Darren Seckold Kyle Branch   3 1.18    
46 Fish Outta Water/Lox Rods Simon Scepaniak Sally Bacon   3 1.18    
48 Team Lowrance/High Tec Oils Greg Silva Greg Beattie Y 3 1.13    
49 Procraft/startbreamin.com.au Andrew Prince Brian Webb   3 1.09    
50 Pflueger/Diawa Wayne Beazley Steve Almond   2 1.07    
51 Evinrude – Shimano Adam Ward Mark Dunphy Y 3 0.94    
52 Team Pfluger 3 Gary Brown David Tosland   2 0.58    
53 Team Cranka Mark Donnelly Jack Roberson   2 0.57    
53 Team Castaway Rohan Soulsby Dean Bzadough   2 0.57    
55 Madeye Lures/Opposite Lock Newcastle Dion Bull Steve Poole   1 0.50    
56 Salt and Pepper Steve Vumbaca Richard Booth   1 0.43    
57 Breaminunreel Paul Dixon Matt Babbage Y        
57 Team Friction Glenn Wilbow Warwick Shaw          
57 Manning River Marine Shaun Chapman Nathan McInnes          
57 Team Nissan Dean Nash Gary Newell          
57 Team Illusive Dean Pateman Jessica Willis          
57 Stinky Mullet Luke Mullholland Walter Scifleet