Round Three Results

MAKO ROUND THREE – HAWKESBURY RIVER

Preliminary Results –

 

Pos Teams Angler 1 Angler 2 F W P BB Payout
1 Owner Peter Kerr Tim Staunton 5 4.23 100 1.28 $3300 + Engel Spectator Prize Pack
2 Skeeter Boats/www.bassboatshop.com.au Josh Batterson Matt Webb 5 3.33 99 $2200 + Mako Eyewear Prize Pack
3 lureandfly.com Damien Nayna Justin Pitt 5 3.31 98 1.29 $1800 + 2 x $150 Tackle Power Vouchers
4 Team Rotech Australia Warwick Cregan Eric Cregan 5 3.14 97 1.11 $700 + Lowrance Sounder and Scan Prize Pack
5 Lowrance HDS Mark Healey Adrian Neoh 5 3.13 96 $500 + Lowrance Sounder and Scan Prize Pack
6 Pflueger/Patriarch Nathan McInnes James Smith 5 3.10 95 $300 + Engel MT60 Fridge Freezer
6 Duffrods David Welfare Greg Beatty 5 3.10 95 $150 + Coleman Pop Up Tent & Engel Camp Pack
8 Team Squidgy Bill Karayannis Chris Cleaver 5 3.09 93 $125 + Coleman Roadtrip BBQ & Engel Camp Pack
9 Fish Outta Water/Lox Rods Simon Scepaniak Sally Bacon 5 3.05 92 $125 + Engel 90l Roto Icebox
10 Team Yamaha V-max SHO Chris Russell Scott Bilton 4 3.01 91 $125 + 2 x Windsor B&T $50 Voucher
11 Stren Microfuse Peter Macor Troy VanKampen 5 2.99 90
11 Simrad / Zip Baits Scott Butler Joshua Kirkness 5 2.99 90
13 Hobie Fishing Daniel Brown Kris Hickson 5 2.97 88 1.46 Evinrude Big Bream
14 Atomic Evinrude Shimano Graham Franklin Adam Ward 5 2.85 87 1.19
14 Toronto B & T Ian Brown Ourimbah 5 2.85 87 0.83
14 Pflueger/Evinrude Alan Loftus Ross Cannizzaro 5 2.85 87
14 Coasties Dan Holder Ronny Sonter 4 2.85 87
18 Gamakatsu/Samurai Reaction Rods Codie Stewart Shaun Stewart 5 2.82 83
18 Chasin Tails Adrian Edward Parkinson 5 2.82 83
20 Manning River Marine Martin Richardson Jim Hickson 5 2.77 81
21 Windsor Bait and Tackle Ben Turbott Dan Selby 5 2.76 80
22 Riverstone Battery Warehouse Adam Sczepaniak Lisa Sczepaniak 5 2.66 79
23 River2Sea/Decoy Nathan Cefai Gavin Joyce 5 2.57 78
24 Team Mungo Liam Carruthers Shaun Johnson 5 2.51 77
25 Jesters Steve Reilly Jerry Cole 3 2.42 76
26 BreamZilla Dean Pateman Thomas Lucas 5 2.31 75
27 Team Pflueger Mitch Birt Marc Huisken 5 2.26 74
27 Gladiator Tackle Anthony Thorpe Rodney Thorpe 5 2.26 74
29 Team N.D.S Daniel Scott Nic Scott 5 2.15 72
30 Gladiator Smash Baits Grant Kime Brad Balding 4 2.12 71
31 Team Plueger Supreme Dan Nebauer Ben Wooden 5 2.09 70
32 Broken Bay Oysters Simon McAlpin Luke Stubbs 5 1.98 69
33 Chilli Lures Dave Currey Mark McGregor 5 1.96 68
33 Damiki/Pontoon 21 Scott Brown Trent Killmore 5 1.96 68
35 Ermo Bit and Tickle Aaron Horne Peter Jarvis 5 1.92 66
36 Team Lance Matthew Braun Stuart Kelly 5 1.87 65
37 Mako Eyewear Daniel Burgess Wayne Hawes 3 1.81 64
38 Evolution Jig Heads/Barz Optics Tony Neal Shaun Egan 5 1.77 63
39 Team Shimano Adrian Mikkelsen Brodie Quaas 3 1.71 62
40 Lowrance / Hi Tec Oils Greg Silva Toufick Hachem 3 1.68 61
41 Full to the Bream Aaron Bonser Matt Lucas 3 1.65 60 0.77
42 Team D2F Mark Donelly Jackson Davis 3 1.62 59
43 Breaminunreel Paul Dixon Matt Babbage 3 1.45 58
44 J R Turk Jarrod Taylor Ryan McEwan 2 1.43 57
45 Secret Creek Lures Paul Dunlop Keiran Hill 4 1.39 56
46 Dinga.com.au John Balcomb Shaun Chapman 3 1.37 55
47 Smoken Up Rodney Dowling Luke Novak 3 1.36 54
48 Team Renault Dean Nash Ross Lavis 2 1.32 53
49 Berkley 2 Michael Milburn Daniel Bray 3 1.23 52
50 Fishing World/Honda Marine Steve Gill Andrew Rae 2 1.21 51
51 Hobie Fishing 2 Shayne Gillet Wayne Reed 2 1.11 50
52 Team Rotech 2 Mario Facciolli Wayne Carbines 3 1.10 49
53 M.W. Chris Matheson Paul Whale 2 1.02 48
54 Hogsbreath Café John Timbrell Nick Lototzky 3 1.01 47
55 Pure Fishing Dean Hammond Neil Foley 3 1.01 46
55 Ray White Real Estate Darren Dowd Kevin Attard 2 1.01 46
57 Breamski Steve Nedeski Mick Rickards 1 0.86 44
58 Berkley Russell Babehuhl Trent Fahey 2 0.84 43
59 Team Bing Lee Jorg van Husen Andrew Hansler 1 0.41 42
60 Gwandalan Quality Meats Adam Martin Mick Parker 1 0.39 41
61 Team Chaos Brad Biddleston Mick Smith 1 0.37 40
62 Free ‘n’ Easy John Picton Steve Almond 1 0.36 39
63 High Stick’n Rod Ford Ashley Cambert 29
63 Team Pfluger 2/Dave Tosland Building Gary Brown David Tosland 29
63 The Rookies Mark Robertson Mark Scott 29
63 Team Friction Glenn Wilbow Warwick Shaw 29
63 Amazon Outdoors/Gladiator Tackle Todd McDonald Jason Grace 29
63 Team Frenzy Daniel Tamsett Kevin Tamsett 29
63 Team Big Brother David Gibson Adam Gibson 29
63 Sapphire Airconditioning Richard Booth Mark Lette 29
63 RM Commercial Plumbing Rod Hardiman Mitchell Dawson 29
63 Wired Electrical Solutions Jack Olmos Nickolas Antonakopoulos 29
63 The Tinny Crew Ethan Murphy James Moller 29
63 Tackleworld Canberra/Lox Rods Andrew Axon Matthew Perdrau 29